Изминалият уикенд се превърна в истински празник за ММА обществеността в България.

При спазване на всички препоръки на здравните власти, БФ ММА проведе Държавно първенство за всички възрастови групи в гр. Ямбол, спортна зала "Диана".

Заради COVID-19 ограниченията нямаше публика, но енергията и желанието за успех в рекордния брой участници, показва, че дори в условия на пандемия ние не спираме да се развиваме.

 

🥇🥈🥉 По време на първенството бяха отличени медалистите във всички възрастови групи.

 

Президентът на БФ ММА, Станислав Недков, раздаде екипировка на всички участници и клубове, награди отборните шампиони, и най-добри бойци на първенството във възрастите под и над 18 години.

 

Следващата стъпка пред БФ ММА е заедно с националните и лични треньори окончателно да бъдат окомплектовани националните отбори за участие в Световно първенство в трите възрастови групи до 18г, както и тези при младежи и мъже/жени за участие в Европейското първенство. Двете първенства ще се проведат през лятото в Истанбул, Турция и Санкт Петербург, Русия.

 

Ето и пълното класиране от ДЛШ в Ямбол:

 

Момичета – 48.000

1.Йоанна Точкова (MMA "Спартак" – Кърджали)

2.Кристияна Тончева (MMA "Спартак" – Кърджали)

 

Кадетки – 52.000

1.Стефани Петрова (Клуб ММА Варна)

2.Йована Йованчич (ММА Шумен)

 

Кадетки – 62.000

1.Деметра Манолова (Скорпион Велико Търново)

 

Кадетки -67.000

1.Моника Точкова (Спартак Кърджали)

 

Девойки – 47.600

1.Мирослава Димитрова (ММА Варна)

 

Девойки – 56.700

1.Христина Димитрова (Скорпион Велико Търново)

 

Девойки – 65.800

1.Виолета Старчева (Берое Стара Загора)

 

Жени – 47.600

1.Десислава Христова (Викинг Инс, Варна)

 

Жени - 56.700

1.Теа Арезу (Аргус ММА, Казанлък)

2.Симона Георгиева (Скорпион, Велико Търново)

 

Жени – 61.200

1.Айше Крали (Скорпион, Велико Търново)

 

Момчета – 34.000

1.Александър Делчев (Скорпион, Велико Търново)

 

Момчета – 44.000

1.Християн Цветков (Скорпион, Велико Търново)

 

Момчета – 48.000

1.Йордан Бижев (Аргус ММА, Казанлък)

2.Николай Бижев (Аргус ММА, Казанлък)

 

Момчета – 57.000

1.Веско Митев (Аргус ММА, Казанлък)

2.Теодор Гонов (Берое, Стара Загора)

 

Момчета над 57.000

1.Иван Граматиков (Клуб Берое, Стара Загора)

2.Виктор Димитров (СК Бойни изкуства Велинград)

3.Илия Ахмедов (Клуб Берое, Стара Загора)

 

Кадети 44.000

1.Мартин Замфиров (Би Риал, Сандански)

 

Кадети 48.000

1.Мартин Замфиров (СК" Би Риал" Сандански)

2.Петър Георгиев (Брадърс ММА Казанлък)

3.Йордан Иванов (Клуб ММА Варна)

3.Милен Иванов (Клуб Берое, Стара Загора )

 

Кадети 52.000

1.Ивелин Минев ("Архангел" Стара Загора)

2.Емре Михайлов (MMA "Спартак" - Кърджали)

3.Павел Радев (Клуб Берое, Стара Загора )

3.Веселин Бекяров (Клуб ММА Варна)

 

Кадети 57.000

1.Полат Мехмед ("Архангел" Стара Загора)

2.Даниел Димов (Брадърс ММА Казанлък)

3.Венцислав Окишелов (СК "Бъдин - ММА" Видин)

3.Тошо Тошев (СК "Бъдин - ММА" Видин)

 

Кадети 62.000

1.Денис Мюмюн (MMA "Спартак" - Кърджали)

2.Теодор Марков (Брадърс ММА Казанлък)

3.Красимир Недков (Скорпион Велико Търново)

 

Кадети 67.000

1.Георги Георгиев (СК „ Викинг Инс” Варна)

2.Иван Първанов (СК "Бъдин - ММА" Видин)

3.Даниел Колев ("Архангел" Стара Загора)

 

Кадети 72.000

1.Венцислав Михайлов (Клуб ММА Варна)

2.Емре Сабри ("Архангел" Стара Загора)

3.Стелиан Чукуров (Клуб Берое, Стара Загора )

3.Радослав Ангелов (СК „ Викинг Инс” Варна)

 

Кадети над 72.000

1.Христомир Генов (Клуб Берое, Стара Загора )

2.Ярослав Мазур (ММА Комбат Локомотив, Горна Оряховица)

3.Светльо Георгиев (СК "Бъдин - ММА" Видин)

3.Мюмюн Акиф (ММА Хасково)

 

Юноши 52.200

1.Енес Михайлов (Спартак Кърджали)

2.Денис Каръков (Берое Стара Загора)

 

Юноши 56.700

1.Доукан Кадир (MMA "Спартак" - Кърджали)

2.Ганчо Иванов (Клуб Берое, Стара Загора )

3.Калоян Диянов (СК „ Викинг Инс” Варна)

 

Юноши 61.200

1.Шабан Мехмед (MMA "Спартак" - Кърджали)

2.Кристиян Атанасов (СК „ Викинг Инс” Варна)

3.Калоян Георгиев ("Архангел" Стара Загора)

 

Юноши 65.800

1.Светослав Иванов (Клуб ММА Варна)

2.Николай Атанасов (ММА Комбат Локомотив, Горна Оряховица)

3.Искрен Цветков (Бойни спортове Монтана)

 

Юноши 70.300

1.Радостин Георгиев (ММА Варна)

2.Искрен Минков (СК „ Викинг Инс” Варна )

3.Кристиян Канев (Берое Стара Загора)

 

Юноши 77.100

1.Симон Никитов (СК „ Викинг Инс” Варна)

2.Александър Терзиев (СК Бойни изкуства Велинград)

3.Благой Лачев (Скорпион Велико Търново)

 

Юноши 83.900

1.Николай Василев (Бойни изкуства Велинград)

2.Рафаел Караиванов (Архангел Стара Загора)

 

Юноши 93.000

1.Николай Огнянов (Архангел Стара Загора)

 

Юноши 120.200 кг.

1.Александър Александров (Скорпион Велико Търново)

2.Никола Спирдонов (Скорпион Велико Търново)

3.Росен Маринов (СК "Бъдин - ММА" Видин)

 

Мъже 52.000

1.Димитър Петров (ММА Варна)

 

Мъже 56.700

1.Иван Желязков (Архангел Стара Загора)

2.Пламен Димитров (Берое Стара Загора)

3.Алекс Ефтимов (Бъдин Видин)

 

Мъже - 61.200

1.Николай Атанасов (Бойни спортове Монтана)

2.Михаил Минчев (ММА Комбат Локомотив, Горна Оряховица)

3.Несин Насуфов (СК „ Викинг Инс” Варна)

3.Александър Грудев ("Архангел" Стара Загора)

 

Мъже - 65.800

1.Цветомир Тодоров (Боен клуб „Сила“ Враца)

2.Борислав Ангелов (Ча-На Велико Търново)

3.Али Муртев (Брадърс ММА Казанлък)

3.Денислав Гинов (Бойни спортове Монтана)

 

Мъже - 70.300

1.Никола Петров (Скорпион Велико Търново)

2.Мирослав Христов (Ча-На Велико Търново)

3.Виктор Иванов (ММА Шумен)

3.Георги Терзиев (СК Аргус ММА Казанлък)

 

Мъже - 77.100

1.Божидар Иванов (Клуб ММА Варна)

2.Милен Фетов (Клуб Берое, Стара Загора )

3.Антоан Иванов (Скорпион Велико Търново)

 

Мъже - 83.900

1.Радослав Иванов (Клуб ММА Варна)

2.Йоан Симеонов (Скорпион Велико Търново)

3.Патрик Дафинов (СК "Бъдин - ММА" Видин)

 

Мъже - 93.000

1.Никола Иванов (Клуб Берое, Стара Загора )

2.Велин Стоянов (СК „ Викинг Инс” Варна)

3.Хрисимир Начев (Боен клуб „Сила“ Враца)

3.Мариян Владимиров (Клуб ММА Варна)

 

Мъже 120.200

1.Павел Милев (ММА Варна)

2.Момчил Янчев (Бъдин Видин)

 

Мъже над 120.200

1.Иван Иванов (Бъдин Видин)

 

 

Отборни шампиони във възрастова група „момчета/момичета“: Аргус ММА Казанлък

 

Отборни шампиони във възрастова група „кадети/кадетки“: Архангел, Стара Загора

 

Отборни шампиони във възрастова група „юноши/девойки“: Спартак, Кърджали

 

Отборни шампиони във възрастова група „мъже/жени“: ММА Варна

 

ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ ОТ ЦЯЛОТО СЪСТЕЗАНИЕ

1.ММА ВАРНА

2.СКОРПИОН, Велико Търново

3.СПАРТАК, Кърджали

 

Най-добър боец до 18 години: Ивелин Минев (кадети 52.000)

Най-добър боец над 18 години: Никола Петров (мъже 70.300)

Контакти:

Българска федерация по ММА

Copyright © 2021 Българска федерация по ММА 

  • Facebook - Българска федерация по ММА
  • Instagram - Българска федерация по ММА
  • YouTube - Българска федерация по ММА
  • Pinterest